Dragi posetioci našeg sajta, imate sjajnu šansu da dobijete odgovore na vaša pitanja iz navedenih oblasti jedostavnim klikom na navedene linkove.
Važno je da se registrujete jer samo na taj način možete postavljati pitanja online stručnjacima sa našeg sajta.
Molimo vas da se ne oslanjate na online odgovore već da se uvek obratite svom izabranom lekaru oko postavljanja definitivne dijagnoze.
Lečenje ove bolesti treba da bude kompleksno ali i za svakog pojedinačno . Ciljevi lečenja su da se suzbiju aktivne upale zglobova i da se spreči deformacija zglobova i propadanje mišića.Lečenje ima 4 dela: mirovanje, antiinflamatorna terapija, kineziterapija i psihoterpija.
Roditelji moraju da poštuju savete lekara jer tako može da se postigne da 80 % bolesne dece živi normalnim životom.Sami treba da se ponašaju tako da dete ne stekne osećaj invalidnosti, da u svim aktivnostima učestvuje sa svojim drugarima,da što manje bude u bolnici, da pohađa školu i da se bavi sportom izuzimajući naporna sportska takmičenja .
Draga Maro.Onychophagia odnosno grickanje noktiju je odraz psihičke napetosti .Dete se rasterećuje napetosti grickanjem i kidanjem noktiju.Sve su te pojave veoma dugotrajne i mogu da se događaju i kroz ceo život. Mišljenja sam da je poželjno da dete odvedete i kod psihologa.
Poštovana Caspero, Razumela sam Vaš problem, Kako dete ima već konstatovanu preosetljivost na kućnu prašinu i na polen mislim da je trebalo da bude lečeno i inhalacijama.Imalo je sigurno izmenjeno disanje čim je primalo Urbason.Kako sada ponovo ima povišenu temperaturu to je osim dobrog pregleda poželjna i laboratorijska obrada .Nisam sigurna da su antibiotici baš uvek potrebni.
Draga Nale, moje je mišljenje da bi trebalo da za svoje dete odaberete strpljivog i pouzadnog pedijatra i specijalistu za ORL bolesti koji će na osnovu kliničkog pregleda i eventualno lab. nalaza znati da prepoznaju problem i da vas što bezbolnije provedu provedu kroz ovu fazu u životu Vašeg deteta. .Dete ne treba uvek lečiti antibiotskom terapijom već simptomatskim lekovima onako kako to bolest zahteva.Nastavite da svom detetu dajete D3 vitamin onako kako je propisano i mineral Zn .Trebalo bi razmišljati i o eventualnom davanju vakcine Synflorix koja bi vaše dete zaštila od infekcija izazvanih Pneumokokom(Infekcije česte u ovom uzrastu)..
Nekada je rešenje i odlaganje boravka u vrtiću dok dete svojim odrastanjem preraste bolesti za dati uzrast,. Mišljenja pedijatara su o ovome različita a ja vam iznosim svoj stav.
Postovana zabrinuta mamo, nemojte biti zabrinuti :) beba sa 6 meseci koja sisa tek treba da pocne da dobija cvrstu hranu tako da je u pocetku dovoljan jedan cvrst obrok, u vreme podnevnog podoja, najpre kao mlecno zitna kasa, a zatim i povrtna kasa. Uvodjenenje je postepeno i za dve tri nedelje mozete uvesti i drugi obrok, obicno veceru.
Ova vrsta mleka se koriste kod beba koje imaju alergiju na kravlje mleko. Mada, ni jedno od njih ne moze da zameni ad ili kravlje mleko. O prednostima i nedostacima svakood ovih mleka morate detaljnije porazgovarati sa pedijatrom ili cak i sa nutricionistom Vaseg Doma zdravlja.
mama Marija, Kuvarski dnevnik bebe Marte
Draga Nina, avokado se prema americkim preporukama moze uvoditi vec na samom pocetku uvodjenja cvrste hrane, pre svega jer je visoko energetska namirnica, malo alergogena i opsteprihvacena na tim prostorima. U nasim uslovima ga je dobro koristiti posebno ako su troditelji i pre toga koristili avokado, znaju prepoznati svezu i zrelu vocku. Bebise daje svez, izblendiran sa ostalim vocem ili povrcem.
mama Marija, Kuvarski dnevnik bebe Marte